adana kobi danışmanlık

Bir projeniz var ve iş kurmayı düşünüyorsanız ya da küçük ölçekli bir işletme açmayı planlıyorsanız, kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız KOSGEB hibe veya kredi desteklerinden yararlanarak işyerinizi açabilirsiniz.

KOSGEB hibe veya kredi desteğiyle kendi işletmesini açmak isteyen girişimcilere sırasıyla başvurunun nasıl yapılacağını anlatacağım.

KOSGEB girişimcilere kendi işlerini kurabilmeleri için çeşitli hibeler sağlar. KOSGEB tarafından sağlanan Girişimcilik Destek Programı kapsamında 50.000TL’ ye kadar verilen ödenekler hibe desteği içindedir. İşletmenizi kurmanız yolunda ilk kuruluş desteği, ofis malzemeleri, 12 aylık işletme gideri desteği gibi konularda KOSGEB sizi destekliyor. İlk olarak bu harcamalar için ödemeyi siz yapıyorsunuz fakat sonrasında harcamalarınızı faturalandırıp KOSGEB’e başvurup 50.000 TL’ye kadar geri ödemenizi alabiliyorsunuz. Ayrıca, 50.000 TL’ye kadar hibe desteğinin yanı sıra faizsiz 100.000 TL’ye kadar ileri ödemeli destek alabilmeniz mümkün.

Hibe alabilmek için sırasıyla yapılması gerekenler;

      1. İŞKUR-KOSGEB Girişimcilik Eğitimi:

KOSGEB Hibe desteğini alabilmek önce İŞKUR bağlantılı Girişimcilik Eğitimi almanız gerekmektedir. Bu eğitim yaklaşık 70 saat sürmektedir. 2 hafta içinde bitmektedir. 1 gün devamsızlık hakkınız bulunmaktadır.

Eğitiminizi başarıyla bitirdikten sonra 10 gün içerisinde KOSGEB’e başvuru yapabileceğiniz numara size verilmektedir. 1-2 ay içinde de fiziksel sertfikanız çıkmaktadır.

      2. KOSGEB İş Planı Hazırlama:

İş planı, hibe alabilmeniz için en önemli unsurdur. Bu konuyla ilgili danışmanlık hizmeti almak için bizi arayınız.

      3. KOSGEB Kobi Veritabanı Kaydı:

Eğer, kurul tarafından iş planınız değerlendirilmiş ve hibe veya kredi desteğiniz onaylanmışsa Veritabanına kayıt işlemi yapmanız gerekir.

KOSGEB’in web sitesinden E-Kobi sistemi aracılığıyla veritabanına kayıt için bir kullanıcı adı ve parola almanız gerekir. Aldığınız kullanıcı adı ve parola ile giriş yaparak Kobi Beyannamesini doldurmanız beklenir. Daha sonra evrakların asıllarını, fotokopilerini ve vergi levhasının fotokopisini ve birimin sizden talep edebileceği diğer belgeleri KOSGEB’e teslim etmeniz gerekir.

 

3 comments

 1. adnan yılmaz

  Cevapla

  merhaba. spor salonu açmayı düşünüyorum. kosgeb’den nasıl faydalana bilirim?

  • admin

   Cevapla

   Merhaba.. Kosgeb spor salonu işletmelerine hibe desteği vermemektedir maalesef.

 2. Fatih sünbül

  Cevapla

  Merhaba adanada ne gibi işlerde KOSGEB hibe veya kredi veriyor.bilgilensirirseniz sevinirim

Yorum Bırakınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

adana rent a car adana oto kiralama adana araç kiralama adana web tasarım halı yıkama makinaları