kosgeb kredisi nasıl alınır

Yeni bir işyeri açmak ya da üretimde bulunduğu işyerini büyütmek isteyenler için işyeri ekipman kredisi desteği sağlanmaktadır. Bu alanda devlet tarafından verilen hibe krediler bulunmakla beraber yine bankalar tarafından kullandırılan ekipman kredisi desteği hizmetleri de bulunmaktadır.

Faizsiz İşyeri Ekipman Kredisi Desteği 

Faizsiz destek kredisi ya da hibe kredi almak istiyorum diyen kişilerin mutlaka KOSGEB başvurusunda bulunmaları gerekir. Bilindiği üzere KOSGEB sadece küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesini amaçlamakta olup KOSGEB kaydı olmayan firmaların bu destekten yararlanmaları mümkün değildir. Bu üyeliğin ardından hibe işyeri kredisi desteği almak isteyen kişilerin mutlaka KOSGEB eğitim programları ve kurslarına katılmaları çok önemlidir.

Ekipman Kredisi Nasıl Alınır?

Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin izlemeleri gereken yol çok daha kolaydır. Çünkü bankaların sunduğu ekipman kredisi türleri için başvuruda bulunan şirketin ya da kişinin kredi notu ortalamasının yüksek olması ve kullanılmak istenen kredi tutarının aylık ödemelerini gerçekleştirecek kadar gelir beyan etmeleri yeterli kabul edilmektedir.

Yorum Bırakınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

adana rent a car adana oto kiralama adana araç kiralama adana web tasarım halı yıkama makinaları